Menü
Sepetim

İade ve Değişim

Satın aldığım ürünü nasıl iade edebilirim?

Ürünleri ve sevk irsaliyesini, 15 gün içerisinde, sevk irsaliyesine ek iade formunu doldurarak Yurtiçi Kargo ile ücretsiz olarak iade adresine gönderebilirsiniz.

Eğer sevk irsaliyesini kaybettiyseniz, bir kağıda okunaklı olarak sipariş numaranızı, ad/soyad - iletişim bilgilerinizi ve iade nedeninizi yazarak gönderebilirsiniz.

Kargonuz depomuza ulaştıktan sonra, ürünler iade politikamıza uygun ise iade işleminiz 2 iş günü içerisinde gerçekleştirilir ve tarafınıza e-posta ile bilgi verilir. İade kargonuzun tarafımızdan teslim alınıp alınmadığını Aras Kargo’dan öğrenebilirsiniz.

İade koşulları nelerdir?

 * Fatura tarihi 15 günü geçmemiş olmalıdır.

 *Faturası ile birlikte gönderilmeli.

 *Ürün etiket ve varsa logoları çıkarılmamış olmalıdır.

 *Ürün yeniden farklı bir müşteriye satılabilir durumda olmalıdır.

İade etme süresi kaç gündür?

Tüketici Kanunu'ndaki, "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren ilk on dört (14) gündür. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusur sebebiyle yapacağınız iadelerde de, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 15 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

Ürünü iade ederken kargo masrafları kime ait?

İade etmek istediğiniz ürünler için kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Ücretsiz gönderiden faydalanabilmek için, paketinizi anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi kargo ile göndermeniz gerekmektedir. 

Diğer kargo şirketleriyle gönderilen iadelerde kargo ücreti alıcıya aittir.

NOT:

Kargo bedava kampanyasıyla oluşturulan siparişlerin iptal/iadesi olursa ve kalan tutar kampanya şartını sağlamıyorsa iade edilecek ürün bedelinden kargo ücreti düşülür.

İademi hangi adrese göndereceğim?

İade adresimiz:

Safir Global İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.

Depo: İkitelli OSB Mah. Çevre Sanayi Sitesi No: 29 

Başakşehir/İstanbul

İade ve iptal ettiğim ürünün geri ödemesi ne zaman yapılacak?

 Ürünün durumunun iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek iade işlemi başlatılır. İade onaylandığında, yasal süre olan 10 iş günü içerisinde ürün ücreti kredi kartınıza iade edilir. Bu süre  iade ettiğiniz ürünün teslim alınması ile başlar. İade talebiniz onaylandığında ve kredi kartınıza ürün tutarı iade edildiğinde tarafınıza mail ile bilgilendirme yapılmaktadır. 

İade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır. Kredi kartı ile ödeme yaptıysanız genelde bir kaç günde yansır. Banka kartlarında ise iadenin hesabınıza yansıma süresi daha uzundur.

NOT:

Kargo bedava kampanyasıyla oluşturulan siparişlerin iptal/iadesi olursa ve kalan tutar kampanya şartını sağlamıyorsa iade edilecek ürün bedelinden kargo ücreti düşülür.

Bu Sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır.

Gizlilik Politikası